تبلیغات
شهید محمدرضا رضایی - تلفن‌های هوشمند با شارژ خورشیدی از راه می‌رسند

شهید محمدرضا رضایی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ شهید محمدرضا رضایی خوش آمد میگویم ...

براساس گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌های کارشناسان فناوری، کاربران تلفن‌های هوشمند در سال 2014 می‌توانند در انتظار عرضه تلفن‌های هوشمندی باشند که با انرژی خورشید شارژ می‌شود. به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ این روزها تلفن‌های هوشمند ما بسیار قدرتمند شده‌اند و تمایزات اندکی با هم دارند. در دنیای آندرویدی‌ها به نظر می‌رسد که ویژگی‌های نرم‌افزار و پوسته‌هایی چون «TouchWiz» و«Sense» که تولیدکنندگان برای دستگاه‌های خود در نظر گرفته‌اند آنها را از هم جدا می‌کند و علت اصلی این است که سخت افزار داخل این دستگاه‌ها به شدت شبیه به هم هستند.
اگر گمانه‌زنی‌های یک سایت کره‌ای به نام زد دی نت صحت داشته باشد، تمایزها در عرصه سخت‌افزار در آینده می‌تواند متداول‌تر از امروز باشد. براساس یک گزارش جدید، وقتی صحبت از تامین انرژی تلفن‌های هوشمند از طریق انرژی خورشیدی به میان می‌آید شرکت اپل پا را از سایر رقبا فراتر گذاشته است.
به نظر می‌رسد که اپل به فناوری دست یافته است که می‌تواند به وسیله آن دستگاه‌های خود را به صورت خورشیدی شارژ کند. براساس اظهارات کارشناسان، اپل از حضور کارشناسانی در این عرصه استفاده کرده و اختراعات خود را در این رابطه ثبت کرده است بنابراین به نظر می‌رسد که اپل یک گام درخشان دیگر در عرصه ساخت تلفن‌های هوشمند بردارد.
این درشرایطی است که سامسونگ پیش از این یعنی در سال 2009 یک تلفن همراه با این فناوری تولید کرده است. این فناوری هنوز تکمیل نشده و در مراحل اولیه به سر می‌برد اما جدا از هرچیز دیگری نشان می‌دهد که سامسونگ نیز ایده‌هایی در این رابطه دارد.
با این تفاسیر آیا می‌توان گفت که در سال 2014 کاربران تلفن‌های هوشمند شاهد عرضه تلفن‌های هوشمند خورشیدی از طرف دو شرکت سامسونگ و اپل خواهند بود. برخی از کارشناسان فناوری اعتقاد دارند که شاید اپل در این زمینه داوطلب نشود، چرا‌که تجربه نشان می‌دهد اپل برای استفاده از فناوری‌های مدرن نیاز به زمان دارد اما احتمال عرضه یک تلفن هوشمند با فناوری شارژ خورشیدی از طرف سامسونگ کم نیست. همانطور که در سال 2013 نیز مشخص شد که سامسونگ از آزمایش فناوری‌های جدید هراسی ندارد‌ بنابراین یک تلفن هوشمند خورشیدی از طرف این غول فناوری کره‌جنوبی در سال 2014 غیرممکن نیست.طبقه بندی: اخبار :،
برچسب ها:اخبار، تلفن هوشمند، اخبار فناوری اطلاعات، تکنولوژی،

[ چهارشنبه 4 دی 1392 ] [ 11:13 ب.ظ ] [ admin edit ]

[ نظرات() ]