تبلیغات
شهید محمدرضا رضایی - جنگ نرم از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

شهید محمدرضا رضایی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ شهید محمدرضا رضایی خوش آمد میگویم ...

*عبارتست از جنگ به وسیله ابزارهای فرهنگی ، به وسیله نفوذ ، به وسیله دروغ ، شایعه پراکنی و ابزارهای پیشرفته ای که امروزه وجود دارد . جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دلها و ذهن های مردم .

در جنگ نظامی دشمن به سراغ سنگرهای مرزی ما می آید ، سعی می کند مراکز مرزی ما را منهدم بکند تا بتواند در مرز نفوذ بکند در جنگ روانی و آنچه که امروز به آن جنگ نرم گفته می شود در دنیا ، دشمن به سراغ سنگرهای معنوی می آید که آنها را منهدم بکند ، به سراغ ایمان ها ، معرفت ها ، عزم ها ، پایه ها و ارکان اساسی یک نظام و یک کشور . دشمن به سراغ اینها می آید و فرصت های یک نظام را به تهدید تبدیل می کند  .

تهاجم فرهنگی عبارتست از : یک مجموعه سیاسی یا اقتصادی برای مقاصد سیاسی خود که برای اسیر کردن یک ملت به بنیان های فرهنگی آن ملت هجوم می برد .

مخاطبان جنگ نرم : جوانان ، دانش آموزان ، دانشجویان ، روحانیون جوان ، معلمان و فرهنگیان ، نخبگان ، مسئولان و مدیران ، شخصیت های سیاسی و توده مردم می باشند .

مقابله کنندگان با جنگ نرم : صدا و سیما ، آموزش و پرورش ، دانشگاهها ، مسئولین نظام ، وزارت اطلاعات ، سپاه و بسیج ، هنرمندان ، نخبگان ، علمای دینی و جوانان می باشند .

* عوامل داخلی جنگ نرم : منافقین ، قلم به دستان مزدور ، روشنفکران وابسته ، ضد انقلابیون ، زبدگان وابسته ، عناصر مترود و خود باخته فرهنگی ، بدخواهان ، خائنین ، نفوذیها و شایعه پراکنان هستند .

* اشکال جنگ نرم : جنگ روانی ، جنگ سفید  ، جنگ رسانه های ، جنگ الکترونیکی ، جنگ اطلاعاتی ، جنگ سایبری ، انقلاب نرم ، براندازی نرم ، عملیات روانی و جنگ رایانه ای 

امروز جنگ نرم دشمن با ما جنگ تبلیغاتی است ، و تهاجم به مرزهای ایمانی ، عقیدتی و فرهنگی است . 

جنگ نرم ، جامعه هدف را بدون درگیری و استقامت و استفاده از خشونت به شکست وا می دارد ، یعنی جنگ مغزها ، نه مرز ها ، جنگ دیدگاهها ، نه قرارگاهها ، جنگ تغییر باورها ، جنگ تقدس زدایی از ارزشها و شبهه افکنی در اذهان .

دلایل برتری جنگ نرم عبارتست از : خسارت کم برای مهاجم ، پنهان بودن ، وسعت دامنه نتایج ، عمیق بودن اثرگذاری ، کاهش امکان مقابله ، درصد موفقیت بالا و تفرقه انگیزی 

چاپ و نشر شبهات و شایعات و دروغ پردازی مهمترین کار مطبوعاتی است که در جنگ نرم به عنوان ابزار استفاده می شوند .

در جنگ نرم قالب های فرهنگی و اجتماعی و ساختار سیاسی جامعه مورد هدف قرار می گیرد . این جنگ پر تحرک ، جاذبه دار و هیجان انگیز است . جنگ نرم ، آرام ، تدریجی و زیر سطحی است ، در نتیجه حرکات دشمن برای مردم عادی نامحسوس است . دشمن در جنگ نرم از تمام علوم و فنون و ابزارها و روشهای نوین استفاده می کند . جنگ نرم با نماد سازی همراه است ، جنگ نرم تردید و تضاد آفرین است . پیروزی در جنگ نرم ، دوام و پایداری بیشتری دارد ، در جنگ نرم فضا مبهم و غبار آلود است .

روش اعمال تفکرات در جنگ سخت استفاده از زور و اجبار است اما در جنگ نرم دشمن از روش القا و اقناع فکری مخاطبین بهره می برد .

در ماهواره ها برنامه های ضد دینی ، ضد فرهنگی و ضد اخلاقی از جمله برنامه هایی هستند که بصورت فراوان دیده می شوند . در چند سال اخیر پخش سریال های خارجی از شبکه های ماهواره ای با زیر نویس و دوبله فارسی توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است .

* طبق آمارها هر ساله در هالیوود 700 فیلم تولید می شود که این تولید سالانه حدود 15 میلیارد دلار سود خالص در پی دارد و نزدیک به 78 درصد سینماها و تلویزیونهای جهان از آن تغذیه می شوند . 

* ابزارهای جنگ نرم عبارتند از : کتاب ، رادیو ، مطبوعات ، سینما ، هنر ، مقالات ، تلویزیون ، فیلم ، تابلو و پلاکارت ، اینترنت ، رسانه ، خبرگزاری ها ، روزنامه ها ، شب نامه ، شبکه های صهیونیستی ، وسایل ارتباطی ، ماهواره ها و ویدئو .

تمثیل جنگ فرهنگی : سیلی راه افتاده است . بمب شیمیایی نامحسوس و بدون و صدا ، تفنگ او قلم است ، جلوگیری از رشد گیاه با شکستن ظرف آن ، یک جریان شیطانی خطرناک ، یک حمله صلیبی جدید .

اینترنت : اینترنت اولین بار توسط وزارت دفاع آمریکا به منظور کنترل و حفاظت از سایتهای موشکی شکل گرفت . امروز نیز آمریکا کنترل اصلی این شبکه را بدست دارد و به این وسیله به اهداف مختلفی از جمله : جاسوسی مستقیم ، خرابکاری مستقیم ، تخریب مبانی فکری ، ایجاد شبهه و بدبینی نسبت به ارزشها و شخصیتها ، گسترش ابتذال و بی بندوباری ، تحریف تاریخ و اسناد ، خبرسازی و شایعه پراکنی ، ترویج روابط غیر اخلاقی ، ایجاد جنگ روانی ، تحریک و تشویق به اغتشاش و نافرمانی اجتماعی .

روشهای مقابله با جنگ نرم : افزایش نگاه امیدوارانه در جامعه ، هوشیاری اطلاعاتی و حفاظتی بخصوص در دستگاههای مربوطه ، انجام تبلیغات هوشمندانه و سریع ، باقدرت منطق و اندیشه و احاطه ذهنی بر مخاطبان جنگ نرم ، تبدیل جنگ نرم به فرصتی برای افزایش قدرت نرم نیروهای خودی ، گسترش برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی ، استفاده بموقع از دیپلماسی عمومی ، تلاش در جهت حفظ وحدت عمومی ، حفظ و تقویت بصیرت در همه موارد . 

محورهای جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران : القای غیر صلح آمیز بودن فناوری هسته ای ایران- سرمایه گذاری در رسانه های دیداری و شنیداری - آژانسهای تبلیغاتی- کمپانیهای فیلم سازی برای ارائه تصویری سیاه و خطرناک از جمهوری اسلامی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان- متهم کردن رسانه ای ایران به دخالت در امور کشورهای منطقه- حمایت از تفکرات مخالف نظام - ایجاد و گسترش فرقه های دروغین و عرفان های کاذب در میان جوانان و حمایت از آنها -ترویج استفاده و استعمال مواد مخدر- دامن زدن به شکافها و اختلافات قومی و اقلیتهای مذهبی - تلاش در جهت تفرقه افکنی بین آحاد مردم و نیز مسئولین نظام- راه اندازی سایتهای مستهجن و تولید میلیونها فیلتر شکن جهت استفاده عمومی- استفاده از فیس بوک- توییتر - ویکی پدیا- یوتیوب و ... جهت تخریب ارزشها .


طبقه بندی: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی :،
برچسب ها:رهبر، جنگ نرم، سخنان رهبر، رهبر معظم انقلاب،

[ پنجشنبه 5 دی 1392 ] [ 02:50 ب.ظ ] [ admin edit ]

[ نظرات() ]